2009-04-05
Dzisiaj u nas Palmowa Niedziela. Urodzony w Drohobyczu, Pozdrawiam Borysław w którym mieszkałem pierwszy raz na Mrażnicy, potem krótko Drohobycz i z powrotem Borysław Kopalnia Henryk w Tustanowicach. Z domu patrałem na Jorowyszcze. Tłocznia gazu i gazoliniarnia. Dzisiaj tam trawa rośnie. A mleko było u Babija na rogu. Władysław Skoczyński syn Władysława
олег - київ - Ukraine
2009-04-04 16:07:55
Наш екс‑Кувейт
стаття з "Українського тижня"
www.ut.net.ua/art/168/0/2346/ />
У Бориславі до цього часу качають нафту, хоч її там лишилося як кіт наплакав
Раковський Костянтин
З легкої руки Івана Франка це місто в Україні знають усі школярі. Навіть ті двієчники, які з літературного твору можуть запам’ятати тільки його назву, трохи почухавши потилицю, обов’язково згадають про Борислав те, що «він – сміється».
А що ми ще знаємо про це місто? Ну хоча б те, що тут сконцентровані одні з найбільших і найдавніших українських нафтопромислів. Не Кувейт, але все ж таки щось із претензією на те, що ми, певним чином, також нафтова держава. Приблизно з такими ж уявленнями про Борислав та з томиком Івана Франка в руках я їхав туди – подивитися на життя нащадків людей, котрі колись надихали на творчість нашого Каменяра.
Сучасні бараби
Дістатися до Борислава з Дрогобича можна швидко й дешево. Лише півтори гривні – і ви вже мчите в жовтому «Богдані» полями й передгір’ями. А за вікном пролітають типові придорожні заклади з назвами в стилі «а-ля Іван Франко»: кемпінг «Фата Моргана», ресторан «Барабський міст». А також – воєнні пам’ятники, здоровенні баки місцевого лакового заводу і, нарешті, біла модерна скульптура жінки з характерною зачіскою, що одночасно трохи скидається на прем’єр-міністра Юлію Тимошенко і письменницю-емігрантку Докію Гуменну. Жінка з короваєм у руках – це і є межа міста.
Ще сотня метрів – і ми на бориславській землі. Тій самій, про яку писав Іван Якович, що вона «була якась не така, як звичайно. Якийсь дивний сопух виходив з неї, особливо теплими вечорами. Весною, коли розтаяли снiги i зм'якла глина, чути було виразно якiсь рухи в землi, щось немов тихий вiддих, немов пульсування гарячої кровi в глибоких, невидимих жилах».
З того часу «сопух» устиг уже трохи вивітритись. І взагалі, місто виглядає веселіше, ніж у Франкових творах, принаймні на перший погляд. Одразу видно, що тут починається справжнє Прикарпаття. Рельєф навколо нерівний, старе місто лежить фактично в улоговині між високими пагорбами, які оточують його з трьох боків, а 9-поверхові висотки будівельники якимось дивом поставили буквально на схилах гір.
Перше, що я бачу, зійшовши з автобуса, – це величезну кількість кав’ярень, річку Тисменицю, піцерію з дещо дивною для Карпат назвою «Корлеоне», і звичайно ж, міст через потік. Він дуже непоказний, проте, наскільки можна судити зі старих фотографій, практично не змінився з часів написання Франкових новел бориславського циклу. Колись тут збиралися бараби (безробітні) – найматися на короткочасну, некваліфіковану, мало оплачувану роботу. Та й зараз міст притягує до себе бориславців із тих, про яких кажуть, що вони «з низин» соціальної драбини. Тут гріються на весняному сонечку немолоді вже дядьки, а жінки продають сир, молоко, городину. Загалом, наскільки можна зрозуміти, якщо в когось із бориславців виникне потреба в некваліфікованій робочій силі, він піде по неї, як і у франкові часи, на Барабський міст.
Полум'яне «чорне золото»
Те, що Борислав – місто нафтовиків, помітити неважко. Понад те, нафту («кип’ячку» – як казали за часів Каменяра) тут добувають просто серед житлових кварталів. Це створює дивний індустріальний краєвид: посеред міського ландшафту повільно піднімають і опускають свої дзьоби автомати-качалки, такі ж, як на будь-яких нафтових промислах у Сибіру чи Кувейті. Людині, яка вперше в Бориславі, дещо дивно бачити такий апарат, наприклад, у містечку дитячих атракціонів чи безпосередньо за пам’ятником Адамові Міцкевичу. Втім бориславці спокійно гуляють своїм парком, де між дерев іде видобуток «чорного золота». А в декого нафтовидобуток іде просто посеред городу: поряд із качалкою росте капуста, пасуться кози. Біля одного з таких обійсть помічаю трьох чоловіків, котрі намагаються засипати за допомогою лопат ями на добряче розбитій дорозі: «Нафтовики зовсім знахабніли, – каже один із аборигенів, працівник лісництва Іван. – Своїми багатотонними цистернами їздять тут і зовсім не ремонтують після себе доріг! А це ж наші будинки!»
«Зверніть увагу на пустир біля школи, – кажуть мої співрозмовники. – Знаєте, чому його не забудовують? Дуже просто: тут уся околиця загазована супутнім газом, який не відбирають при викачці нафти. І, як наслідок, він потроху виходить на поверхню, накопичується в підвалах будинків або в старих закинутих колодязях, яких із часів примітивного добування нафти залишилося чималенько. В нас і зараз на дверях висять попередження про те, щоб люди не користувалися в підвальних приміщеннях відкритим вогнем».
І люди не байдужі до цих попереджень. Усі пам’ятають, як у старій частині міста в 1972 році злетів у повітря будинок, під яким скупчився природний газ. Загинуло сімнадцятеро людей. Із того часу в місті центральної, найбільш газонебезпечної частини Борислава, до нових будинків, але відселили далеко не всіх.
Загалом місто пережило не одну техногенну аварію. Наймасштабнішою вважають пожежу на свердловині «Ойл-сіті» в 1908 році. Це була найбільша свердловина за весь час існування бориславських нафтопромислів, яка з глибини 1016 м давала щодоби 3000 т нафти і 900 тис. м3 газу. Та не минуло й місяця, як під час грози від удару блискавки на цій свердловині спалахнула пожежа, що тривала три тижні.
Занепад либацтва
«Нещастя переслідували й піонерів нафтовидобутку Борислава, насамперед аптекаря Івана Зега, винахідника промислової нафтопереробки, – каже голова міського товариства охорони пам'яток Роман Тарнавський. – Він не тільки вперше в світі здійснив дистиляцію та розподіл нафти на фракції, він винайшов і гасову лампу, яка працювала на одержаному ним нафтопродукті. В 1853 році Зег виготовляв гас для освітлення, а також для виведення плям із одягу. Проте аптекар дорого заплатив за своє відкриття: внаслідок необережного поводження з гасом майстерня зайнялася, у пожежі загинули його дружина з сестрою».
Крім видобутку нафти, Борислав відомий і властивими лише цьому місту професіями, зокрема – фахом либака. Ця спеціальність не занесена до жодного каталогу Міністерства праці, однак Іван Франко дав дуже докладний опис цього цікавого заняття. «Хіба ти не знаєш, що в Бориславі на всіх водах і багнах виступає чорна ропа, така, як нею хлопи вози смаруют? – проводили виробничий інструктаж персонажеві повісті Boa Constrictor. – Ну, то береся кінський хвіст, згонится ним поверх води, то тота ропа набираєся на волосінь, а з неї рукою зсуваєся до коновки. Тото називаєся «либати».
А кажучи зрозуміліше, в руки бралося знаряддя праці – кінський хвіст, і ним, у найпримітивніший спосіб, збирали нафту, яка виступала на поверхні землі й потрапляла до річки Тисмениці. Такий промисел був поширений, бо на збирання нафти з поверхні не потрібно брати ліцензію. Завдяки педантизму Івана Франка ми навіть знаємо розцінки на тодішній зібраний уручну нафтопродукт: «за коновку – п’ять шісток», що тут не зрозуміло? Либацька робота, як це часто буває з професіями, притаманними міським «низам», овіяна легендами і певною мірою ідеалізована. Либак із двома відрами нафти зображений і на гербі Борислава. Тому, вчергове проходячи повз людей, котрі нудьгують на Барабському мості, я не можу втриматись: «А по скільки шісток сьогодні коновка кип’ячки?» – запитую, при цьому весело підморгуючи моїм співрозмовникам.
Утім ці люди лише мовчки дивляться на мене. Їхні очі нафтово-чорні та сумні. Останній спалах либацької професії тут був на початку 1990-х, коли нафту просто з поверхні землі збирали мітлами й кустарно переганяли на подвір'ях – тоді така практика була популярна в багатьох нафтовидобувних регіонах екс-СРСР, наприклад, на Північному Кавказі. З часом, коли бензин перестав бути дефіцитом, відмерли й либацькі навички.
Без вигоди
Так, Борислав нині не настільки благополучне місто, яким би могло бути. Нафтовидобувна промисловість скорочується, з огляду на високу рентну плату видобуток нафти може стати невигідним. А нафтовидобуток і супутні з ним виробництва традиційно забезпечували зайнятість населення. Зараз із Бориславом відбувається те саме, що переживали колись міста Східної України, в яких зупинялося так зване містоутворювальне підприємство. Показники безробіття в місті традиційно більші, ніж середні по Львівській області, й це не беручи до уваги, що велика армія місцевих працездатних барабів традиційно шукає заробітку за кордоном.
Розглядаючи зупинені апарати-качалки, мимоволі задумуєшся над тим, що Україна – така дивна держава, що навіть нафту в ній добувати невигідно. Нафтопереробний завод має бути ж чимось апріорно прибутковим? Ну, принаймні ми чули, що в Кувейті на нафті живуть як у Бога за пазухою. Так-от, перефразуючи відомий вислів, робимо висновок, що «Борислав – не Ель-Кувейт».
Нафтопереробна промисловість тут теж є, але вона простоює. Наприклад, нафтопереробний комбінат «Галичина» мусить весь час зупинятися для накопичення нафти. Своєї сировини для повноцінного завантаження заводу бракує, а трубопроводи заповнені російською нафтою, яку НПК не може переробляти через зависокий вміст сірки.
Стоїть закинута й затоплена озокеритова шахта. Свого часу озокерит використовували як ізоляційний матеріал. Перший трансатлантичний кабель був ізольований саме бориславським озокеритом. Озокерит може бути корисним як у промисловості, так і в медицині.
Крім того, не використовується рекреаційний потенціал регіону, унікальні мінеральні джерела. Те, що в іншому місці могло б давати прибуток, у нас якимось загадковим чином іде на збитки. Як це так – загадка для Борислава, який і радий би посміятися, та щось не дуже виходить.
vlad - United States
2009-03-29 01:01:40
vlad - United States
2009-03-27 23:13:41
Prosta xaroshui track
Podorozhniy - Faraway - Neverland
2009-03-23 08:23:06
Адмiн, невже проблема водопостачання в вашому мiстi не е одною з головних проблем ?
1
Адмін
2009-03-24 01:36:04
11 лет назад
Вибач - витер випадково. Зразу і не помітив... Дійсно випадково.
Andalami - Wałbrzych - Poland
2009-03-19 19:19:22
а який є період від влозеніа карти?jaki період вона буде важлива без поповнення?
Привіт.Я маю запитання.Скільки на Україні коштує карта до телефону разом з номером, скільки є на ній хвилин?Proszк також про назве мережу.
1
SOS
2009-03-14 19:12:29
11 лет назад
бери "Простий Life:)" там дзвінки по Україні 0.35грн. і по світу 1.20грн.(ціна пакету 10грн)
2
Andalami - Wałbrzych - Poland
2009-03-14 19:39:02
11 лет назад
Дуже дзієкуйе:-)А скільки коштує доповнююча карта і скільки там є хвилин?Mam ще одне запитання.Якої мови в школах вчиться Українська молодь у віці 15 років?
3
Роман
2009-03-15 15:05:05
11 лет назад
Картка поповнення коштує від 10 грв.
Мову вчать українську
зовсім пустий сайт, і що найцікавіше - жодної форми для зворотнього з"вязку. Тільки фотка голови міського голови - мабуть йому мало сподобатися
2
Руслан - Борислав - Ukraine
2009-03-07 09:40:53
12 лет назад
Шапка сайту красива... 12 балів, Дуже погано, що нема зворотнього зв'язку... Там напевно стільки "теплих" слів вилилось!
MAZADA - Борислав - Ukraine
2009-02-21 12:34:14
Підкажіть будь ласка... На території взутєвої фабрики в мене є приміщення я б хотів відкрити там якись магазинчик, але незнаю який! Дайте якісь поради що там можна відкрити?
1
Орест
2009-02-21 15:15:56
12 лет назад
Зараз недобрий час для відкриття магазина - КРИЗА.
2
R0mman - Борислав - Ukraine
2009-02-21 17:28:17
12 лет назад
Сексшоп
3
К9
2009-02-21 18:21:35
12 лет назад
Ремонт капців.
4
SS
2009-02-21 21:09:45
12 лет назад
є багато варіантів-зубний кабінет,аптеку,буд.матеріали,нотаріус...(їх "дуже" бракуе у нашому місті)
5
Ромко
2009-02-22 10:04:55
12 лет назад
В нас немає магазина по продажі роверів. А іще у нас би не зашкодив магазин по продажі сувенірів (картини місцевих художників ітд)
Безпрограшний варіант - це продуктовий , або стом. кабінет або аптека - навіть в кризу
6
Порадник - Борислав - Ukraine
2009-02-22 10:42:18
12 лет назад
Не той район для аптеки чи продуктового і навіть для стоматологічного кабінету. Що до картин місцевих художників, потрібно подумати скільки їх будуть купляти - 2 шт в місяць. Зараз не той час щоб щось відкривати а якщо з чимось починатися то лише з виробництвом. MAZADA, там є магазин з меблями і тобі як нікому відомо як часто туди приходять люди. Аналізуй .....
7
Вася
2009-02-22 12:24:24
12 лет назад
Згідний з Порадник - зараз не час для відкривання чого небуть - томущо криза тільки починається - і зараз тільки "квіточки" - а на весні будуть "ягідки" Подивіться що робдится на базарі в Дрогобичі - половина лотків закрились...
8
Nazik - Ukraine
2009-02-23 22:46:11
12 лет назад
Порадник має рацію, можна робити меблі непогана справа, правда мебельщиків є повно но в них замовлення на пів року вперед, можна ремонт чогось но не взуття, техніки напиклад в людей повно всякої техніки ламається. Магазини зараз досить занепадають
9
Порадник - Борислав - Ukraine
2009-02-24 01:13:39
12 лет назад
Зараз на мою думку, маючи приміщення і гроші (я так розумію це все є), потрібно вибрати певний напрямок діяльності, все ретельно підготувати (під час кризи) і коли почне ситуація стабілізуватися - це все запустити. Є два плюси 1. Час для підготовки зважаючи на ситуацію в країні. 2. Втіливши свої плани в реальність (в потрібний для цього час), можна бути першим на ринку.
10
Ігор
2009-02-24 01:41:11
12 лет назад
Можна виграти . а можна все втратити бо ніхто не може сказати коли закінчиться криза -за самими найкращими варіантами це буде через 1,5 -2 роки.
Доречі криза як така ще не почалась -вона ще попереду...
11
MAZADA - Борислав - Ukraine
2009-02-24 21:07:51
12 лет назад
Так там є мебельний і він моєї мами продається там недуже! Колись там був будівельний, але я вже з тим проїхав бо там вже відкрили. Всеодно там хіба продавалось недуже хіба гіпсо картон цемент і паро бізділюшок. Тому питаю в вас що можна там відкрити бо місцевість недуже. Тому чикаю порад таких щоб такого небуло в Бориславі. Зубний кабінет там через дорогу. Аптек як на ср... продуктових тоже...
12
MAZADA - Борислав - Ukraine
2009-02-24 21:08:59
12 лет назад
Так там є мебельний і він моєї мами продається там недуже! Колись там був будівельний, але я вже з тим проїхав бо там вже відкрили. Всеодно там хіба продавалось недуже хіба гіпсо картон цемент і паро бізділюшок. Тому питаю в вас що можна там відкрити бо місцевість недуже. Тому чикаю порад таких щоб такого небуло в Бориславі. Зубний кабінет там через дорогу. Аптек як на ср... продуктових тоже...
Я ищу потомкив священников - Ромуальда Коростеньского-Борислав 1886-1900 и его брата св. Северина - Букова 18993-1926 даже всяких
инфомаций о них. помогите?
jaga@turczynski.pl
Ev@n - Коломия - Ukraine
2009-02-17 17:56:46
Хочу в клан!!!
мандрівник - Ukraine
2009-02-13 09:44:12
а чому такий бардак на форумі?. чому без тем.
1
Ігор
2009-02-13 11:09:59
12 лет назад
Тема одна - Борислав
Джек Потрошитель
2009-02-05 01:59:05
1
Вася
2009-02-05 10:11:03
12 лет назад
2
Ігор
2009-02-06 11:52:46
12 лет назад
ТАК І БУДЕ !
Andryi - Italy
2009-02-01 13:59:55
Sho novogo v Boruslavi ?
1
Вася
2009-02-03 23:10:50
12 лет назад
Та слава Богу спокійно все зараз якось...
wasyl_b - Борислав - Ukraine
2009-01-31 20:19:39
А це можливо?
1
Вася - Ukraine
2009-01-31 20:21:07
12 лет назад
Що можливо ?
Dj - борислав - Ukraine
2009-01-25 15:34:50
Привіт Всім! Хто знає де можна взяти, або хто роздає якісь породисті собаки безкоштовно
1
Сергій - Борислав - Ukraine
2009-01-26 11:42:54
12 лет назад
питати потрібно в зоомагазинах
Dj - борислав - Ukraine
2009-01-24 15:59:37
Привіт всім. Хто знає де можна в нас дістати собаку породи Доберман, або Вівчарку. Буду дуже вдячний за інформацію.
1
В.С. - Ukraine
2009-01-24 16:09:31
12 лет назад
А пікінеса не треба ? Бо є хороші
2
В.С. - Ukraine
2009-01-24 16:39:24
12 лет назад
А пікінеса не треба ? Бо є хороші
3
Dj - борислав - Ukraine
2009-01-24 16:46:10
12 лет назад
Скільки він коштує
4
Сергій - Борислав - Ukraine
2009-01-24 18:04:15
12 лет назад
Сам шукав добермана але в нас важко знайти. Знайшов в Києві є сайти де можна подивитись на цуценят, це будуть цуценята з документами і ціна їхня відповідна від 2500 грн. Перед тим як брати таку собаку я б порадив почитати про неї спочатку а потім шукати - це дуже велика відповідальність. Я почитав і передумав, вирішив що я до цього поки не готовий. Купив пекінеса за 500 грн задоволений. Можу допомогти з вівчаткою пиши Nori_k@mail.ru ICQ 386373841
5
Dj - борислав - Ukraine
2009-01-25 10:10:19
12 лет назад
Всім дякую але мені вже непотрібно я вже знайшов.Дуже дякую. Адмін удали будь ласка мої повідомлення
шанувальник - україни
2009-01-24 15:02:32
сміттепереробний комплекс це не завод.він не передбачае будівництво великих приміщень і високих труб. а спалювання проходить при температурі 1200гр.С., який там дим чи запах? а на рахунок відповідності нормам то мені здаеться що в европі чи США вони більш жорсткіші до екології. На рахунок сміття на вулиці то компанія яка буде займатись утилізацією відходів предбачае і збір сміття , а на практиці приватна компанія працює краще за державну. Щоб реалізувати цей проект в бОРИСЛАВІ чи іншому місті України я хочу спитати вашої думки - що ви вибираете сміттевий полігон чи сміттепереобний комплекс? дякую за інтерес до проблеми, за ваші відповіді та запитання на які я з радітсю відповім.
1
Сергій - Борислав - Ukraine
2009-01-24 18:11:20
12 лет назад
Я сам живу недалеко від , як вище написано "сміттєвого полігону", і ось коли цей полігон підпалюють, на вулицю неможливо вийти, тому думаю що гірше від сміттєпереробного комплексу не буде (надіємся на краще), навпаки буде порядок і додаткові робочі місця. Питання : хто це планує будувати і коли ?
2
name - Борислав - Ukraine
2009-01-25 21:36:42
12 лет назад
ну а що серйозно мае бути такий комплекс??? я тільки ЗА
3
Олег - Київ - Ukraine
2009-01-26 15:51:02
12 лет назад
За треба голосувати, коли точно впевнений, що все гаразд. Це ж не конфетка-цей сміттєспалювальній комплекс. Я би радив тим бізнесменам, які хотять його збудувати - показати людям результати екологічної експертизи. Звичайно, у нашій країні можна купити будь які позитивні висновки, але рівень довіри у людей треба заслужити нормальним інформуванням. Щоб люди знали - це не кіт у мішку, і не куплена "експертиза". Що нам американські стандарти? нам в Україні жити. Американські бізнесмени, доречі, постійно лобіюють зниження екологічних вимог, тим більше в умовах кризи.
no name - Борислав - Ukraine
2009-01-23 15:17:56
В Google Earth появились нові фото Борислава!!!
1
Andalami - Walbrzych - Poland
2009-01-23 20:41:06
12 лет назад
ну я не бачив цих стариків, але глядачки що є там зйомки вашого міаста:-)
2
Андрій - Ukraine
2009-01-23 23:00:14
12 лет назад
Ти видно давненько в Гугл не заглядав , бо ті фото що є там зараз зявилися вже більше року тому.
3
no name - Борислав - Ukraine
2009-01-24 21:05:23
12 лет назад
Ти ДУРАК вони тільки пару днів назад там появились!!!
4
Орест - Ukraine
2009-01-25 00:31:43
12 лет назад
no name - сам ти дурак , і крім того щей ламер довбаний -вони там вже більше року - подивись на дати під фото - роззуй очі
5
no name - Борислав - Ukraine
2009-01-25 09:30:01
12 лет назад
ти придурок я їх закинув туда місяць назад
6
Орест - Ukraine
2009-01-25 12:44:32
12 лет назад
no name але ти дурень - ти хоч знаэш що таке Google Earth . Як туди можна фото добавляти!?
7
Аня - Ukraine
2009-01-25 12:51:24
12 лет назад
Скільки не шукала ніяких фото Борислава в Google Earth я не найшла. Хтось забрехався...
8
Аня - Ukraine
2009-01-25 12:52:14
12 лет назад
Є хіба що кілька роликів You Tube.
9
Юра - Ukraine
2009-01-25 12:55:26
12 лет назад
Та то що no name гонщик це ясно - я перевірив ніяких фото там немає .
Є ролики YouTube але їх виставив адмін цього сайту - а це явно не
no name.
10
Вася - Ukraine
2009-01-25 12:57:38
12 лет назад
Взагалі то Google Earth - це така програма -може no name просто її з чимось переплутав
11
Юра
2009-02-03 12:59:10
12 лет назад
Взагаліто цей no name правий - фото там є. Але що це за фото ! Тупо вкрав з різних сайтів. В тому числі і звідси. Немає совісті. Що важко самому взяти фотоапарат і нафоткати ?
12
Юра
2009-02-03 19:49:20
12 лет назад
Підросло ціле покоління затурканих недоумків таких як no name. Вміють хіба що паразитувати і матюкатися. Бояться навіть своїм імя назватися - щоби не получити підсрачника.
Piotr - Wroclaw - Poland
2009-01-22 19:53:50
Gdzie znajdę mapę miasta Boryslaw? Where can I find a Borislav map?
1
Hadji - Ukraine
2009-01-22 20:10:28
12 лет назад
Google Earth
2
Andalami - Walbrzych - Poland
2009-01-23 10:49:51
12 лет назад
Ja też szukałem,napisałem ponizej po ukraińsku,moze ktos da nam taki link Чи знає хтось лінк до мапи міста бориславіа?
3
Hadji - Ukraine
2009-01-23 11:06:40
12 лет назад
В Google Earth пишеш в пошуку Borislav
4
Hadji - Ukraine
2009-01-23 11:08:03
12 лет назад
В Google Earth пишеш в пошуку Borislav
5
Andalami - Walbrzych - Poland
2009-01-23 12:28:04
12 лет назад
Czyli musisz ściągnąc z internetu Google Earth ,bardzo dobry program,jest tam cały świat,potem wpisujesz w okienku znajdź-boryslav,mozesz znaleźć konkretną ulice,są tez zdjęcia Hadji-Дуже дзіекуйе:-)nie я знав цього і бачу з є то дуже файна мапа:-)
Piotr - Wroclaw - Poland
2009-01-22 19:36:34
Gdzie znajdę mapę miasta Boryslaw? Where can I find a Borislav map?
piotr - wroclaw - Poland
2009-01-22 19:26:23
Witam !
шанувальник - україни
2009-01-21 18:12:10
Привіт Бориславці!Хотілось би почути вашу думку на рахунок побудови в Бориславі мусоропереробного комплесу для переробки міських відходів нашого міста.Як ви ставитесь до цього? Комплекс утилізує відходи методом спалювання на виході отримаємо 5% від початкового обєму в вигляді попілу який відповідає всім екоологічним нормам европи і США. також в процесі спалювання получаємо електроенергію на потреби міста і чистий сміттевий полігон.
1
R0mman - Борислав - Ukraine
2009-01-21 20:34:21
12 лет назад
341 x 343, 6 кБ
І на скільки цей попіл дійсно"екологічно чистий"??? І як щодо диму після згорання?
2
no name - Борислав - Ukraine
2009-01-21 20:37:04
12 лет назад
а що мае будуватись у нас такий комплекс? звідки така інформація?
3
R0mman - Борислав - Ukraine
2009-01-21 20:39:10
12 лет назад
Самому цікаво,шанувальник -роскажи
4
Вася - Ukraine
2009-01-22 09:20:25
12 лет назад
Це дуже потрібна річ - мусоропереробний комплес - вбиваємо двох зайців - нарешті приберуть мусор з наших вулиць і крім того місто на цьому ще й непогано заробить.
5
Джек Потрошитель - Ukraine
2009-01-22 09:26:39
12 лет назад
Шановні невже ви думаєте що з побудовою мусоропереробного заводу зменшиться кількість сміття на вулицях нашого міста ? Проблема не відсутності заводу , а в відсутності в людей виховання і мінімальної культури. Невже побудова заводу припинить викидання через вікно сміття на вул.Коваліва напівдикими переселенцями з буйних сіл ? Чи може в парку нарешті перестануть смітити всякі імбецили ? Недумаю.
Але звичайно ряд проблем такий завод би допоміг вирішити.
6
Олег - Київ - Ukraine
2009-01-22 10:06:02
12 лет назад
Доречі - те, що відповідає американським і європейським екологічним нормам не факт, що відповідає нормам українським. Я про завод. Є такі державні будівельні норми - "оцінка впливу на навколишнє середовище". Це комплекс розрахунів по розміщенню шкідливих об"єктів в територіальних межах населених пунктів. До уваги беруться переважаючі вітри (а в Бориславі - вітри постійні), грунтові води, затінення горами, шуми і т.д. і т.п. Труби київського сміттєспалювального заводу (збудованого ще в радянські часи) - які я маю щастя зараз бачити на горизонті, влітку дають неприємний запах в окрузі 5-6 км.
Таня - Борислав-Київ - Ukraine
2009-01-21 15:01:27
ого..... я вже давно не була в Бориславі..таке твориться в 7 школі..
Andalami - Walbrzych - Poland
2009-01-18 11:18:18
Я вітаю.Я прошу вибачення що стільки пише.Зараз має бути більш виразне оскільки я стараюся писати по-українськи.Moja мама народилася в Бориславіу,вієле мені розповідала, в травні хочеться вибрати на екскурсію і відвідати місто.Та стронак спричинила їй багато радості, є тут складені здйаціа і актуальності.То все гарне для особи яка живе спогадами і все пам'ятає.Я походжу з маіста Szczawno Zdroj,нієдалеко Валбрзицха(Walbrzych).Pozdrawiam
1
S.O.V. - Ukraine
2009-01-18 12:09:03
12 лет назад
Будемо раді Вам в нашому місті ! Якщо треба буде якусь допомогу або пораду при перебуванні в нас - пишіть.
2
Andalami - Walbrzych - Poland
2009-01-18 12:18:43
12 лет назад
Я дякую.:-)Moja я маю дузо мозе сказати про старину.В нас у Валбрзицху є зв'язок людей, уродженців Бориславіу.Oni живуть спогадами, фінансують зведення церкви в Бориславіу.
3
S.O.V. - Ukraine
2009-01-18 13:12:48
12 лет назад
Може є в людей архівні фото Борислава - було би добре якби їх сюди виклали.
4
Andalami - Walbrzych - Poland
2009-01-18 15:50:06
12 лет назад
Я думатиму над тим, моя мама не має зйомок, всього лише документи, карта шкільного репетріацийна,свіадецтво, вона закінчила школу в Бориславіу і потім почала медучилище і працювала в госпіталі
5
Nadiya - Boryslav - Ukraine
2009-02-16 23:57:53
12 лет назад
Andalami, mieszkam w Boryslawiu, interesuje sie jego historia, szczegolnie okresem przedwojennym, znam troche jezyk polski.
Moj e-mail: s.lga775@gmail.com
Andalami - Walbrzych - Poland
2009-01-18 11:06:14
Витам.Чы пишет кто-то сюда по-польски?Моя мама родом с Борыслявя.в мае хочет собраться и посетить город.
1
lilia - olsztyn - Poland
2009-01-24 17:32:06
12 лет назад
ja pisze po posku i pochodze z Boryslawia
Олег - Київ - Ukraine
2009-01-16 16:58:49
От мені завжди цікаво було, чому більшість каналів показують щодня більшість новин про ті самі теми? Як так сталося, що принаймні три канали в один день передали ту саму новину? Канали, що належать різним власникам? Здається часи "темників" минули... Ну, припустимо, кожен канал отримує підписку на новини від інформагенств, ці інформагенства співпрацюють з більшістю каналів - тому рознарядку, куди їхати і що знімати одночасно отримують журналісти тих каналів, що зацікавилися, що близько від місця події. Але, в принципі не розумію для чого така масивна медіа-атака знадобилася для такої ганебної події у Бориславській школі? Хто її організував? Інколи намагаєшся привернути увагу медіа до дійсно серьозної проблеми, і то такого ефекту немає - а тут-вчительські розбірки - і такий резонанс. Цікаво, хто закікавлений у роздуванні скандалу? Доречі, до причин ніхто й не докопувався - просто поколупалися у брудній білизні, та й лишили з нічим, "піпл хаває"?
Ж.Ж. - Борислав
2009-01-15 11:06:50
1
Назар - Lviv - Ukraine
2009-01-15 13:15:34
12 лет назад
Коли я вчився в цій школі - це була найкраща школа в місті . Які вчителі там були - Станчак , Дуда , Гординська... І в що перетворила 7 школу ці нездари що там зараз працюють. Падати нижче вже немає куди. Директор взагалі не при справі. А як впливає ця ситуація на школярів. Осінню минулого року вже було одне самогубство. І що далі...
2
Аня
2009-01-15 13:18:23
12 лет назад
"Елітна школа" - я думала , що мені причулося , - 7 школа вже давно не елітна - а найгірша і найзанедбаніша зі шкіл в Бориславі.